Nevmekan Sahil
Nevmekan Sahil
Nevmekan Sahil
Açık Otopark Açık Otopark Mescit Mescit Engelli Girişi Engelli Girişi Wifi Wifi Manzara Manzara Oyun Alanı Oyun Alanı

Nevmekan Sahil

İstanbul'un talihi 1453 yılında değişmişti. Değişen sadece şehrin sahibi değildi elbette. Şehirin yeni sahipleri, yani bizler, bu binlerce yıllık şehre saygıyla kendimizi de ekledik. Yeni bir İstanbul doğdu. Kültürüyle, sesleriyle, ruhuyla, güzellikleriyle İstanbul, ülkemizin ve medeniyetimizin de kimliği oldu. Türkçemize İstanbul Türkçesi dedik mesela. Yeni kurduğumuz şehirlere İstanbul mayası çaldık, başka şehirlerin hamurundan İstanbul'a taşıdık. En güzel kitaplar burada yazıldı, en güzel şarkılar burada bestelendi, en güzel filmler burada çekildi.

Şimdi bu büyük kültürün kalbi yeni bir mekanda daha atmaya başladı. 2018 yılı itibariyle Üsküdar'ın eski evlendirme dairesi binasında kurulan Nevmekan Sahil, İstanbul kültürünün ve İstanbul'u yaşama sanatının önemli mekanlarından biri oldu. İlk olarak 2016 yılında Bağlarbaşı'nda eski İETT garajının restorasyonuyla açılan Nevmekan aynı zamanda Millet Kıraathanesi fikrinin en güzel örneklerinden biridir.

Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen'in İstanbul kültürüne yeni bir sembol hediye etme vizyonuyla kurduğu Nevmekan Sahil, 50bin kitaplık kütüphanesiyle, sergi salonuyla, sanat ve kültür etkinlikleri imkanıyla Üsküdar sahilinde İstanbullulara ve dünya vatandaşlarına hizmet veriyor.

Kafe & Resraurant Çalışma Saatleri: "09:00 - 23.00"

Kütüphane Çalışma Saatleri: "08.00 - 23.00"

Telefon İletişim:

0216 531 30 00 - Dahili 3930

0216 553 74 75

Menü İçin Tıklayınız.!

Aziz Mahmud Hüdayi Mah. Şemsi Paşa Cad. No:2 Üsküdar/İstanbul
  • Üsküdar / Aziz Mahmud Hüdayi
  • Tel 0216 531 30 00 - Dahili 3930
  • Fax
  • E-Posta
ÜSPER, Üsküdar Belediyesi Personel A.Ş.
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan